Oh jongens, een tijd waar ik eigenlijk nog helemaal niet aan wil denken, maar wat stiekem toch heel snel dichterbij komt is de brugklas en de middelbare school. Benthe zit nu namelijk in groep 8 en hoewel ik dacht dat het nog wel ‘een jaartje’ duurde, vliegt de tijd voorbij. Om haar spelenderwijs wat voor te bereiden op de brugklas kijken we soms bepaalde programma’s of serie’s en lezen we leuke passende boeken. Een nieuw boek is Operatie Brugklas.
Operatie Brugklas

Hoe overleef je de brugklas? En hoe geef je een boek uit? Twee hele uiteenlopende vragen lijkt het, maar beiden komen aan bod in dit leuke leesboek voor kinderen vanaf 12 jaar. Het boek is een hard cover en eigenlijk vrij simpel vormgegeven. Blauw voert de boventoon en stiekem vind ik het vrij saai, dat had leuker gekund denk ik…Gelukkig draait het allemaal om de inhoud en die is top!
Het verhaal

Beste vriendinnen Deesje en Charlie gaan naar de middelbare school. Ze hebben samen een boek geschreven dat bij een uitgever ter beoordeling ligt en ze besluiten van hun ervaringen in de brugklas een tweede boek te maken. Maar dat gaat niet zo makkelijk als ze hoopten. Ze ervaren de brugklas zo verschillend dat ze uit elkaar drijven en dan doet Charlie ook nog iets onvergeeflijks… vindt Deesje.
Betekent de overgang naar de middelbare school het einde van hun vriendschap?

Het boek is echt geschikt voor de wat oudere kinderen, mede door het verhaal en de schrijfwijze, maar ook doordat er beduidend minder plaatjes in staan dan in andere boeken. Het leest evengoed prima weg, maar wellicht dat je kind daar wat aan moet wennen. Vanuit de wisselende perspectieven van Deesje en Charlie beleeft je kind alle emoties die gepaard gaan met de grote stap in het tienerleven en de middelbare school. Het boek kan soms heel grappig zijn, maar ook onroerend. Het is precies zoals tieners het zullen ervaren tijdens hun eerste jaar in de brugklas.
Wij vinden het boek erg leuk om te lezen, zeker Benthe omdat haar brugklas avontuur vrij snel gaat naderen. Het fijne is dat het boek niet alleen voor meiden geschikt is, maar ook voor jongens. Erg leuk dus om cadeau te geven en te krijgen voor alle groep achters! Operatie Brugklas (ISBN 9789047718178) is geschreven door Jorine Lamsma, bevat 240 pagina’s en kost €15,99. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel en online te bestellen via www.bol.com.
– Dit artikel bevat producten die mogelijk zijn gemaakt door een merk/bedrijf –

written by